Konzultace po telefonu (po-pá) +420 720 071 364

Vybíráte keramickou dlažbu? Vsaďte na italské značky s tradicí!

Nezařazené

Keramická dlažba je ve světě interiérového designu oblíbenou především pro svou praktičnost a estetickou hodnotu. Jsou odolné, trvanlivé a zároveň nabízejí širokou škálu rozměrů, barev i designů. Tytam jsou doby, kdy se v Československu vyráběly jen jednobarevné dlaždice rozměru 15 × 15 cm, dnes už trh poskytuje možnosti, které jsou téměř nekonečné. Trend navíc velí využít dlažbu nejen v koupelně a kuchyni, ale i v ostatních místnostech, bez ohledu na to, zda jde o ložnici nebo obývací pokoj.

Dlažba Crystal Quarz

Lídrem na trhu s keramickou dlažbou je jednoznačně Itálie, která je nejen kolébkou její výroby, ale také designu. Historie tohoto oboru totiž sahá až do antického Říma, a tak není divu, že právě v Itálii můžete najít nespočet malých keramiček s dlouholetou tradicí.

Dlažba inspirovaná přírodními materiály

Hledáte dlažbu inspirovanou dekorem přírodních materiálů? V tom případě by vaší pozornosti neměl uniknout italský výrobce Ariostea, který patří mezi přední odborníky na technologii a kvalitu výroby. Zaměřuje se hlavně na takzvané slinuté dlažby, což je keramický materiál složený ze živce a jílu. Díky vysoké odolnosti a snadné údržbě jde o nejuniverzálnější a nejoblíbenější typ dlažeb.

Dlažba Ultra Marmi

Tip: Ariostea se mimo jiné soustředí i na výrobu moderních velkoformátových dlažeb, které jsou volbou čísla jedna do čistých, vzdušných a minimalistických interiérů. Dlaždice jsou dostupné ve formátech 300 × 150 a 300 × 100 a vynikají svou tloušťkou –⁠ mají pouze 6 mm, takže jsou dostatečně lehké a pevné pro různé způsoby instalace v interiérech i exteriérech. Prohlédněte si třeba kolekci ULTRA Marmi, která čerpá inspiraci z mramoru.

Dlažba Ultra Marmi

Dlažba s motivy dřeva, kovu či betonu

Pokud si potrpíte na originální a inovativní řešení, dlažba od výrobce Kronos Ceramiche pro vás bude to pravé ořechové. V sortimentu totiž nenajdete jen klasiku v podobě dlaždic inspirovaných přírodním kamenem, Kronos nabízí také dlaždice se vzorem dřeva, designem betonu, kovu a nebo dokonce kůže. Všechny varianty navíc můžete použít jak v interiéru, tak v exteriéru.

Dlažba Kronos

Tip: Chcete-li interiér ozvláštnit něčím opravdu originálním, zvažte dlažbu z kolekce Fabrique, která je inspirována vzory kamene a cementu. Na první pohled zaujme její dekor, který svým vzhledem připomíná popraskanou kůži.

Dlažba Kronos

Dlažba s historií

Dlažba s tradicí sahající až do roku 1741, to je Marca Corona. Tato italská společnost je nejstarší keramičkou ve čtvrti Sassuolo, která je známá jako světové centrum produkce keramických dlaždic. Všechny produkty Marca Corona jsou navrhovány a vyrobeny výhradně v Itálii s využitím špičkové technologie, vysoké profesionality a certifikovaných surovin.

Dlažba Marca Corona Soulbay

Tip: Italská dlažba je po celém světě známá nejen svým precizním provedením, ale také motivy, které čerpají z letité tradice malby a sítotisku. Pokud si tedy chcete vychutnat kouzlo té pravé Itálie, vsaďte na zdobenou dlažbu se zajímavými vzory. Skvěle vypadá třeba kolekce hexagonální dlažby Paprica, kterou můžete položit jako podlahu i jako obklady.

Dlažba Paprica