Konzultace po telefonu (po-pá) +420 720 071 364

Velkoformát sluší malým i velkým interiérům

Nezařazené

Velkoformátová dlažba v dnešní době hraje mezi podlahami jednoznačně prim. Bez velkoformátu se neobejde žádný moderní interiér. Velké plochy a minimum spár dodají vašim interiérům i exteriérům čistý a nadčasový design a zároveň luxusní vzhled.

Podlaha může být krásná na pohled, ale není dobré zapomínat také na technickou funkčnost. Ta je u velkoformátu vysoká, správně položený vám vydrží roky ve výborném stavu.

Do jakých prostorů se velkoformát hodí?

Využití najde jak ve vnitřních prostorách obytných domů, tak i v exteriérech. Vynikne i v komerčních prostorách. Jeho hlavní předností jsou velké plochy a malé množství spár. Co to v praxi znamená? Tento způsob pokládky vám zvětší prostory, ať už se jedná o stísněnou koupelnu či vstupní halu. Optické zvětšení každé místnosti prospěje a dodá jí vzdušnost.

Velkoformátovou dlažbu můžete zvolit při zařizování nové koupelny či rekonstrukci stávajících koupelen či kuchyní. Hodí se ale také jako podlaha na terasy či k bazénům. V případě bazénů je nutné pouze dbát na to, aby byla daná dlažba protiskluzová. 

 

Jak položit velkoformát?

Podlahu velkých rozměrů můžete samozřejmě pokládat sami, oproti klasickým dlaždicím je ale s rozměrnými deskami nutná opatrnější manipulace, zručnost a preciznost. Doporučujeme přizvat si na pomoc zkušené odborníky, kteří vám s pokládkou pomohou, nebo ji případně kompletně zajistí. 

Jaký vzor dlažby vybrat?

V dnešní době existuje nepřeberné množství vzorů velkoformátové dlažby. Na našem webu můžete vybírat z různých barev, ale i typů imitací. Nabízíme věrné napodobeniny mramoru, dřeva, betonu či kamene. Oproti klasické dřevěné či mramorové podlaze je keramická dlažba dostupnější a vyžaduje méně údržby. I tak je ale velkoformát určitou investicí. Jeho dražší cena se ale vyplatí, odměnou vám bude luxusní interiér s nadčasovým designem. Malé množství spár zajišťuje celistvější dojem celé místnosti.