Konzultace po telefonu (po-pá) +420 720 071 364

Skandinávský styl jako nadčasové řešení interiéru

Nezařazené

Čistota, jednoduchost a elegance. Těmito třemi slovy by se dal v krátkosti shrnout skandinávský styl. Lidi po celém světě v posledních letech uchvátila nonšalantnost, s jakou obyvatelé severských zemí vybavují svoje domácnosti. 

Na první pohled může tento styl, někdy také nazývaný severský, působit chladně. Nenechte se ale zmást. Vhodným využitím přírodních materiálů, neutrálních barev a přirozeného světla z vaší domácnosti můžete vytvořit útulný domov, ve kterém budete rádi trávit váš volný čas.

Tento styl hledá inspiraci zejména v přírodě a v přírodních materiálech. Keramické obklady a dlažba se proto do seversky laděných interiérů velice hodí, imitují totiž některé materiály (dřevo, mramor, kov,…), ale zároveň přidávají některé benefity. My v dlažba.cz víme, že v dnešní uspěchané době nemá většina z nás čas a energii věnovat se čištění obkladů a podlahy tak, jak by si zasloužily. Keramické obklady proto určitě oceníte, neboť nevyžadují takovou péči, a pokud zvolíte velkoformát, budete to mít prakticky bez práce.

V naší nabídce si můžete vybrat ze široké nabídky dlažby a obkladů v neutrálních barvách, důraz je ve Skandinávii kladen zejména na odstíny šedé, bílou a béžovou. Vybrat si můžete například dlažbu GENT ze série Carriere du Kronos. 

Myslete ale při výběru na to, že Skandinávci žijí dle motta “Hygge”, což lze volně z dánštiny přeložit jako útulný a pohodový. Vybírejte tedy takové obklady, abyste se ve vašem domově cítili útulně a pohodově a užívali si každý okamžik.