Konzultace po telefonu (po-pá) +420 720 071 364

Méně je někdy více: minimalismus do každé domácnosti

Nezařazené

Co si představíte, když se řekne minimalismus? Co nejméně věcí v životě i ve vlastním domově? I tak lze tento styl života definovat, v dnešní době se ale minimalismus uplatňuje v čím dál více rozmanitých formách.

Vzdušnost, střídmost a čistota linií. Cílem minimalismu v interiérech je především dosáhnout stavu, kdy vás množství věcí ve vašem domově nebude mentálně zatěžovat. Prosvětlené a vzdušné prostory vám umožní cítit se v interiéru svobodně, bez pocitu zatížení velkým množstvím doplňků a dekorací. 

Klíčovým aspektem minimalisticky zaměřených domácností je především jejich účelnost. Máte obavu, že prostory budou působit asketicky až chladně? Základem je domov vybavit nábytkem z kvalitních materiálů, jako je dřevo, sklo či kůže, a designově zajímavými prvky. 

Zjednodušení vybavení vaší domácnosti vám kromě příjemného pocitu zajistí i snazší úklid. Nemusíme asi vysvětlovat, že menší množství nábytku v praxi znamená méně času, který je jeho úklidu potřeba věnovat.

Takovým prvkem může být i dobře vybraná podlaha či obklady. Milovníci osvědčené klasiky ocení například jednobarevné imitace kamenů či dřeva. Pokud ale hledáte zajímavější prvky, jak oživit jednoduchý interiér, podívejte se například na naší nabídku retro dlažby.